hizmetlerimiz-butik-tercume-burosu

Uzman Tercüme Hizmetleri | Çeviri Alanları

Geçmişten günümüze konuşulan dillerin ayrışması ile ihtiyaç haline gelen bir konu olan Yazılı Tercüme en basit anlatımı ile kaynak metnin farklı bir dilde yazılması ile yapılan işlemdir.

Çok uzun dönemlerden beri ihtiyaç duyulan Çeviri işlemleri globalleşen dünyamızda uluslararası hemen her konuda önemini korumaya devam etmektedir.

Gerek yurt içi gerekse yurt dışı operasyonlarda bireysel veya tüzel kişilerin birçok alanda Çeviri ihtiyaçları ortaya çıkmaktadır. Bu ihtiyaçlar doğrultusunda Tercüme Büromuz iş ortağınız olma kararlılığındadır.

Bir diğer Tercüme türü olan Sözlü Tercüme ise özelikle Toplantı, Konferans, Seminer, Fuar gibi alanlarda ihtiyaç duyulan Çeviri Türüdür. Sözlü Tercüman uzman olduğu dil ile diğer şahıs veya şahısların arasında dil köprüsü kurarak iletişimi sağlayan kişidir. Bu alanda da sizlere hizmet vermekteyiz.

Sözlü Tercümde bir diğer alan ise Simultane Tercüme olarak isimlendirilir. Bu Tercüme türü konferans, seminer gibi organizasyonlarda konuşmacının söylediği sözleri eş zamanlı olarak seslendirilip, dinleyicilere genellikle kulaklık vasıtası ile iletilmektedir. Bu gibi organizasyonlarda gerekli ekipman desteği ile yanınızdayız.

Çevirisi yapılan evrakların bazı durumlarda noter tarafından onaylanması gerekmektedir. Bu Tercüme türüne Noter Onaylı Tercüme denilmektedir. Resmi Belge kapsamı taşıyan evraklarınızda teslim edeceğiniz kurum veya kuruluşlar bu onayı isteyebilmektedir. Butik Tercüme Bürosu sizler için talep etmeniz halinde gerekli noter onayını gerçekleştirmektedir.

Noter onayı istenilen belgelerde ihtiyaç duyulan tercümanlar ise Yeminli Tercümanlardır. Yeminli tercümanlar çevirisini yaptığı belge veya metinleri anlaşmalı olduğu noterlerde onaylatabilmektedir. Yeminli Tercüme ihtiyaçlarınız Tercüme Büromuz tarafından karşılanabilir.

Bir diğer hizmetimiz ise Lokalizasyon olarak adlandırılır. Globalleşmek isteyen şirketler bu hizmete ihtiyaç duymaktadırlar. Bir diğer adı ise Yerelleştirme olarak tanımlanmış olan bu hizmet türü günümüzde özellikle Web Site Tercümesi alanında tercih edilmektedir. Örneğin iyi bir lokalizasyon hizmetinde, çevirisi yapılan dildeki metnin yerel kullanıcılar tarafından okunduğunda net bir şekilde anlaşılması sağlanmalıdır. Butik Tercüme Bürosu Native seviye tercümanları ile hizmetinizdedir.

Detaylı Bilgilere ulaşabileceğiniz sayfalarımız şu şekildedir ;

Noter Onaylı Tercüme Bürosu

Tercüme Hizmeti Verdiğimiz Diller

Tercüme Büromuzdan bahsi geçen hizmetlerden 50'yi aşkın dilde Çeviri Hizmeti alabilirsiniz. Örenğin İngilizce Yeminli Tercüme ihtiyacınızın yanı sıra Almanca Noter Onaylı Tercüme talebiniz de olabilir veya Arapça Sözlü Tercüme taleplerinizin yanında İspanyolca Yazılı Tercüme ihtiyaçlarınızı Butik Tercüme uzman kadrosu ile karşılamaktadır.

Tercüme Hizmeti verdiğimiz diller hakkında daha fazla bilgi için Tercüme Dilleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.