top of page

Akademik Çeviri | Butik Tercüme Bürosu

Akademik Çeviri anlamı itibari ile akademik bir metnin yani lisans, yüksek lisans, master ve doktora öğrencilerinin ya da öğretim görevlilerinin talep ettiği özetler, geniş özetler ya da bitirme tezleri için talep ettiği çeviri türüdür. Akademik Çeviriler de, yazılan akademik makaleler gibi akademik yazım türüne uygun olmalıdır. Seçilen terminoloji konu ile örtüşüp yazım dili ve imla kuralları uluslararası dergilerin talep ettiği düzeyde olmalıdır. İlgili hususlar sağlanırken de metni sadık kalınıp anlam dışına çıkmaması gerekmektedir. Butik Tercüme Bürosu

Native Tercüman Onaylı Akademik Çeviri Native Tercüman onaylı akademik çeviri, Konusunda uzman tercüman kadromuz ile akademik çevirilerinizde profesyonel güvenilir çözüm ortağı olarak yanınızdayız. Kısaca Akademik çeviri aşamalarımız şu şekilde ilerlemektedir.

Akademik Teziniz önce uzman Türkçe editörlerimiz tarafından okunmaktadır. Eğer uyumsuz ya da anlaşılmayan bir husus var ise tarafınızla iletişime geçilerek kısa sürede son revizelerle çeviriye hazırlanmaktadır.  Ardından terminolojlistlerimiz tarafından terminoloji listesi hazırlanmaktadır.  Bu aşamada dilerseniz siz de terminolojistlerimize önerilerde bulunabilirsiniz. Ardından uzman tercümanlarımız tarafından projenizin çevirisi tamamlanıp son olarak native tercümanlarımız tarafından son redaksiyonu sağlanarak tarafınıza ulaştırılmış olacaktır.

Akademik Çeviride Editör Belgesi Önemi ; SSCI, SCI, AHCI, SCIE dergi kurulları yayınlanacak olan akademik metinlerin Editör / Tercüman Sertifikalı olmasını istemektedir. Bu sertifika ile tercümenizin güvenilirliğinden bir kez daha emin olabilirsiniz. Bahsettiğimiz terminolojisi çalışması ve native onaylı Çeviri aşamaları tamamlandıktan sonra SSCI, SCI, AHCI, SCIE kapsamındaki dergilerden talep edilen makaleye ait Editör / Tercüman belgesi de ücretsiz olarak tarafınıza ulaştırılmaktadır.

Akademik Tercüme Bürosu

Akademik Tercüme Uzmanlık Alanlarımız ; Ekibimiz Akademik İngilizce Çeviri, Almanca Çeviri, Fransızca Çeviri, Rusça Çeviri, Arapça Çeviri gibi dil gruplarında yanınızda. Akademik çeviri de uzman olduğumuz alanların başında tıbbi çeviriler, sosyal bilimler çevirileri, mühendislik çevirileri, hukuki çeviriler, fen bilimleri çevirileri gelmektedir. Önceliğimiz kaliteli çeviriler ile sizin memnuniyetinizdir.

 

Uluslararası dergilere gönderilen makalelerinizdeki en büyük sorun dil sebebi ile dönen yetersiz akademik çevirilerdir. Butik Tercüme Bürosu olarak bu soruna son veriyoruz. Uzman Native Tercüman ekibimiz ile akademik çevirileriniz son Redaksiyon işleminden geçer ve native onaylı olarak tarafınıza gönderilmektedir.

Akademik Çeviri Alanı Hizmetlerimiz ; Kaliteli çeviri, uygun fiyat ve hızlı teslimat prensibimiz ile profesyonel ekibimiz akademik çevirilerinizde güvenilir çözüm ortağınız olmaya devam ediyor.​

  • Native Tercüman Onaylı Redaksiyon

  • Native Tercüman Onaylı Sertifikalı Redaksiyon

  • Akademik Makale Özet Çevirisi

  • Ölçek Çevirisi

  • Akademik Makalenizin Konusuna Uzman Kadro Desteği

  • Yeniden Yazım (Re-Write)

  • Doktora Tezi Çevirisi

Akademisyen
bottom of page